Děti internetové generace a sport

Děti internetové generace a sport

Každá generace má pocit, že právě ona je ta nejlepší a může tak hodnotit generace ostatní. To se děje i v současné době, kdy se ze všech stran neustále dočítáme, jak dnešní děti sedí jen u počítače a nechodí ven. Co je na to pravdy?

Dříve, když jste šli ven, viděli jste hřiště plné dětí. Nikdo nechtěl sedět doma a všichni trávili velké množství času venku, pro děti byl největší trest domácí vězení. A jak je to v dnešní době? Nejčastějším obrazem jsou děti sedící doma u počítače nebo tabletu.

Psychologové často upozorňují, že děti tráví až nezdravé množství času zavřené v budovách a tím ohrožují přirozený vývoj a své zdraví. Dětem bez přírody hrozí nemoci i poruchy chování.

Rodiče mají na své děti vysoké nároky a nenechávají jim prostor pro volnou zábavu. Často jde dítě ihned po škole do nějakého zájmového kroužku, pak se vrátí domů, napíše úkoly, dá si večeři a pustí si televizi nebo počítač. Tím pádem nemá prostor přes týden jít ven s kamarádi a jen tak lozit po stromech.

Proč tomu tak je?

Je to vůbec chyba dnešních dětí, že nechodí tak často ven nebo za to svým způsobem můžou i rodiče? Ze všech stran se dočtete, že děti nechtějí chodit ven, ale kdo jim organizuje jejich čas? Ano je to právě rodič, který je schopen dítě zapsat do čtyř kroužků a nenechat tak žádné volno. Na druhou stranu je to celkem pochopitelné, protože když dítě nebude mít kroužky, bude se flákat po venku a co z něj pak vyroste, že?

Tady máme menší střet zájmů. Odborníci poukazují na nedostatek volného času, tráveného venku a rodiče podnikají všechny možné kroky k tomu, aby se dítě jen tak venku nepoflakovalo. Jak tedy najít kompromis? Tento problém podle mého názoru nemá správné řešení. Dítě by mělo mít dostatek času na volnou zábavu, ale zároveň by mělo být zaměstnané tak, aby se jen tak nepoflakovalo.

Nicméně pravdou je, že se jsou děti méně sportovně nadané a mají sklony k obezitě. Jejich pohybová aktivita během let neustále klesá, a to jak u dívek, tak u chlapců. Největší zlom nastává právě v pubertě. Bohužel děti nemají vzor ani v dospělých, protože více jak 35 procent Čechů vůbec nesportuje.

V současné době trpí téměř třicet procent českých dětí obezitou nebo nadváhou. Na vině je špatná životospráva a nedostatek pohybu. Rodiče mají často tendenci obezitu svých dětí podceňovat, myslí si, že je to přechodný stav a dítě z toho vyroste. Velice se ale pletou. Pokud dítě získá špatné stravovací návyk, bude se s nimi potýkat i v dospělosti. Rodiče by měli ke stravování dětí přistupovat zodpovědně, protože dítě často přebírá jejich stravovací návyky.

Nebuďme jen jednostranní. Opačným extrémem jsou rodiče, kteří hlídají každou kalorii a každé sousto. Děti někdy nutí i do diet nebo alternativních způsobu stravování. Jídelníček dětí by měl být pestrý a obsahovat všechny potraviny. Omezena by měla být především konzumace slazených nápojů a cukrovinek. To ostatně platí i pro fastfoody.

A co si myslíte vy? Jsou dnešní děti opravdu na tom tak špatně?

Funguje reklama na internetu?

Funguje reklama na internetu?

Jste již zavedená značka a stále nepoužíváte pro reklamu internet, nebo chcete zkusit rozjet nový projekt či začít prodávat nový produkt? Nikdy nevíte, jestli se vám bude dařit v podnikání, nicméně internet je tím pravým prostředím, kam se vyplatí investovat do reklamy a kde začít.

Lidé tráví velké množství času online a největším důkazem tohoto tvrzení je fakt, že každý rok se zvyšuje objem financí utracených na internetové reklamě. Zatímco reklamní prostor, v tisku nebo v rádiu není už tak žádaný, s internetem to je jinak. Je to i díky tomu, že inzerce v rádiu nebo tisku je mnohdy dražší, než na internetu.

Je to také efektivnější způsob, jak oslovit klienty. Protože v online světě máte neuvěřitelné možnosti a můžete cílit na konkrétní typ uživatelů. Tato možnost je v offline světě velmi omezená. Reklamu v rádiu uslyší kvantum lidí, ale nezaujme každého posluchače. Stejně je to s televizí, koukat se můžete na reklamu pro kočky, i když kočku doma nemáte.

Na internetu si můžete vybrat jenom ty lidi, kteří o váš produkt nebo službu stojí. Například můžete hledat zámečníka nebo budete chtít kočárek pro dítě. Sociální sítě převážně Facebook fungují jinak. Cílit můžete na různé skupiny, ví totiž o svých uživatelích úplně všechno. Chcete oslovit svojí reklamou jenom ženy, není problém můžete si vybrat i různé záliby.

Proč propagovat online?

V online světě se nemusíte řídit jen pocitem, ale v rozhodování vám pomohou především naměřená data. Reklamu na internetu můžete vždy změřit a vyhodnotit, tento luxus klasická média neposkytují a když tak v omezené a nepřesné míře. Reklama na internetu je měřitelná poměrně snadno. Dozvíte se, kolik lidí přišlo na váš web ze SEO nebo PPC kampaně. Můžete zjistit z jakého klíčového slova přišli, co na vašem webu dělali a jak se tam celkově chovali. Všechny tyto informace vám pomůžou k dalším krokům a optimalizacím.

Pokud jste opravdu schopní nebo máte dobrou marketingovou agenturu, může se online svět pro vás stát zlatým dolem. Co vás bude ale nejvíce zajímat je konverze. Za konverzi považujeme to, když klient vykoná na webu námi požadovanou akci. Tedy takovou akci, kterou jsem si při začátku realizace zvolili jako cílovou. Konverzí může být například přihlášení k odběru e-mailů, sledování na facebooku, nákup produktu nebo odeslání kontaktního formuláře. Samotná konverze se vypočítá jako poměr mezi celkovým počtem návštěvníků, kteří přijdou na web a počtem lidí, kteří nakoupí, a to v procentech.

Reklama na internetu má samozřejmě i pár nevýhod, stejně tak, jak je to u všechno. Na internetu například nezastihnete každého. Někteří vaši budoucí klienti se tam prostě nevyskytují nebo nemají čas projíždět internet. Na internetu si nekoupíte celou stranu reklamy, jak v časopise, proto je potřeba kombinovat různé způsoby. Určitá část uživatelů reklamu ani neuvidí, buď ji mají zablokovanou, což mají pouze ti technicky zdatní nebo už reklamu ani nevnímají. Důležité pro vás je, že ve většině případů neplatíte za zobrazení, ale za prokliknutí. Reklama na internetu je v dnešní době opravdu důležitá, pokud se chcete prosadit mezi konkurencí.

Díky sportu člověk pozná spousty nových míst

Díky sportu člověk pozná spousty nových míst

Sport je všeobecně neomezená věc, kterou když člověk dělá, mnohdy se také dostává na další a velice zajímavá místa, kterými se nechává obklopovat a při běžném a v uvozovkách normálním lidem rozhodně nedokáže podívat. Jedná se tedy o místa, kam vás celkově nějakým způsobem přivede samotný sport, což je hodně zajímavá věc, která je zcela právem uznávaná a to je asi to nejlepší, co si můžete přát.

V raném a velmi mladém věku, když hrajete třeba fotbal, nebo děláte gymnastiku v nějakém sportovním klubu, rozhodně budete po nějaké době jezdit na zápasy a soutěže se v tuto chvíli vlastně podíváte na nové a neznámé místa. Jedná se o zcela skvělou a dokonalou věc, díky které si člověk také uvědomí, že je potřeba mít ve svém okolí nějaké dobré kontakty a známé, kteří ho neustále posouvají nějakým způsobem dopředu, což je další skvělá věc, kterou si každý z nás rozhodně budeme přát.

Sami tedy vidíte, že se díky sportu můžete podívat na úplně jiné místa a hlavně zajímavé kroky vás dovedou celkově na moderní místa, kam se rozhodně běžný a jak jsme říkali v uvozovkách normální člověk bohužel nikdy v životě nepodívá. Je to celkově zajímavé zjištěné a pokud se danému sportu budete i nadále věnovat, rozhodně po nějaké době zjistíte, že se sportem již nemusíte cestovat pouze a jenom na okraj města nebo do vedlejší vesnice.

Díky dokonalému sportu a hlavně vašim sportovním výsledkům, které když jsou dobré, tak vás nějakým způsobem dokáží posunout na zcela úplně jinou a hlavně odlišnou výšinu, než tam, kde jste dnes. Je to rozhodně zajímavá věc, která si celkově žádá svoje uznání a další věci, kterou jsou s tímto sportem celkově spojené a díky tomu lidé mají také rádi sport.

Sport vás dovede na nové a neznámé místa

Jak jsme si již nějakým způsobem ukázali a celkově detailněji popsali v několika prvních odstavcích, dnes v tom budeme také pokračovat. Jedná se o zcela odlišnou věc, díky které je celkově člověk schopný rozvíjet svoje sportovní aktivity a díky tomu se také celkově zlepšovat, nějakým způsobem posunovat svoje pomyslné hranice a také se snažit to v životě a hlavně sportu samotném někam dotáhnout.

Díky sportu se člověk celkově dostane na nová a velice zajímavá místa. Je to také ovlivněno celkově tím, jak se danému sportu věnujete a jakým způsobem ho podporujete a věnujete se mu. Díky tomu se v mladém věku podíváte do vedlejších vesnic, nebo vedlejšího velkého města.

Tím způsobem se člověk také posunuje do dalších životních a také sportovních etap, díky kterým si uvědomíte, že je potřeba se neustále zlepšovat a pokud to ve sportu chcete dotáhnout na nějakou profesionální úroveň, je před vámi ještě hodně dlouhá cesta, která bude hodně dlouhá a plná věcí, které budete muset nějakým způsobem překonávat.

V další fázi a díky tomu, že hodně trénujete a denně několik hodin sportujete a v daném sportu se také zdokonalujete zjistíte, že se dokážete neustále zlepšovat a tyto sportovní úspěchy vás také dokážou dostat do vedlejších států České republiky a podle toho si také dále určujete svoje životní priority. V této úrovni je člověk schopen cestovat do zahraničí na nějaké větší turnaje a další sportovní zápasy, které vás nějakým dalším způsobem posunuje dále, což je rozhodně skvělá věc, která je také oblíbená a hlavně v dnešní době moderní.

Sport vás tedy za nějakou dobu může dovést klidně i na druhou stranu naši země, což je rozhodně zajímavé zjištění, které je podložení praxí a zkušenostmi. Nicméně na začátku bylo hodně potu, hodně vydané energie a několik hodin aktivního sportování denně. A to klidně když byl člověk na pokraji svých sil, což je také jistý krok, díky kterému se člověk dokáže posunout nějakým způsobem dopředu a rozvíjet svoje sportovní schopnosti.

Pokud to chcete celkově někam jak se říká dotáhnout, rozhodně budete potřebovat hodně hodin trénování, hodně odhodlání a také celkově hodně propocených triček, které budete potřebovat i pro další rozvoje vašich sportovních aktivit. Jedná se rozhodně o zajímavou věc, kterou si každý z nás rozhodně uvědomí.