Jaké jsou nejpopulárnější sporty na světě

Jaké jsou nejpopulárnější sporty na světě

Víte, který sport je nejpopulárnější? V České republice v tom máme jasno, na prvních dvou místech je fotbal a hokej, jen těžko můžeme určit, který sport znamená pro Čechy více. Myslíte si, že ve světě je to jinak?

Nejprve se pojďme podívat, jak je to v u nás. Mezi nejoblíbenější sporty patří již zmiňovaný fotbal a hokej. Do žebříčku patří především ty sporty, které můžeme v našich klimatických podmínkách provozovat a které nepotřebují nějak velkou výbavu.

Z průzkumu ale vyplívá, že nejčastěji provozovaným sportem u nás je cyklistika, následovaná fotbalem, volejbalem, rekreačním během, plaváním, tenisem, in-line bruslením a dalšími sporty. Je zajímavé, že hokej jako pomalu národní spor je až na pomyslné desáté pozici.

A jaké sporty by lidé vyzkoušeli nejraději? Jsou to sporty, jako je: golf, tenis, paragliding, bungee jumping, potápění, lukostřelba, squash nebo například windsurfing. Je vidět, že tomuto výčtu dominují více méně adrenalinové sporty a také sporty, které jsou v současné době moderní a díky globalizace se k nám rozšiřují.

A jak je to ve světě?

Ano, na první pozici je samozřejmě klasický fotbal, a to s celou 3,5 miliardou fanoušků. Tento sport je populární převážně v Evropě, Africe a Americe. Co může být překvapivé pro nás, tak na druhém místě je kriket. Tento sport není v našich krajinách tak populární, i když existuje již stovky let. A ve kterých zemích je kriket tak populární? Největšími fanoušky kriketu jsou obyvatelé Velké Británie, Austrálie a Nového Zélandu. Také je to nejoblíbenější sport v miliardové Indii a Pákistánu. Oproti fotbalu se odhaduje počet fanoušků tohoto sportu na 3 miliardy. Na třetím místě je nám tak známý lední hokej a následuje tenis. Tenis je populární především v bohatších zemích.

I další pozice můžou být docela překvapivé. Na pátém místě je volejbal, který porazil i basketball. Mnozí z nás by stolní tenis neřadili ani mezi sporty, ale světe div se, je na šesté příčce. V desítce nejoblíbenějších sportů se umístil i baseball, golf a americký fotbal.

Mezi další velice oblíbené sporty, ale bohužel sporty, které se neprobojovaly do první desítky patří box, ragby, atletika, dostihy nebo automobilové závody.

Děti a sport

V dnešní době mají děti téměř neomezené možnosti, samy si mohou rozhodnou, jakému sportu se budou věnovat, i když to bude například americký fotbal. Dříve se sporty, jako je například baseball nebo ragby u nás nehrály. Neexistovaly žádné kluby, které by tyto sporty provozovaly, ale teď se těší velké oblibě a mezi mladými jsou velice oblíbené.

I když to není tak úplně sport, ale spíš umění, rozšířila se u nás v posledních letech taneční kultura. Převážně se jedná o street dance, ale i roztleskávání je populární. Tanční především dívky, ale i mužské zastoupení je docela velké.

A jaký spor máte nejraději vy? Jste ten typ člověka, který sporty pozoruje z pohodní svého gauče nebo je aktivně hrajet? Pokud se řadíte mezi první skupinu, nikdy není pozdě začít. Naše tělo pohyb potřebuje a bude rádo za každou hodinu, kterou trávíme aktivně, a ne u počítače.

Zahraniční sportovní aktivity

Zahraniční sportovní aktivity

Asi všichni budete znát a pamatovat si celkově nějaké zahraniční sporty, které jsou známé prakticky po celém světě. Jedná se o hodně oblíbené a mnohdy také hodně kuriózní sporty, které nejsou bohužel v České republice k vidění, což je na jednu stranu škoda, nicméně na stranu druhou je to hodně oblíbená věc pro sledování v televizi, což je další dobrá zkušenost, kterou člověk může mít a podle čeho se celkově dále posouvat.

Sport a nějaké aktivity jsou denně kolem nás a jenom pouze a jenom na nás, jak si takový den dokážeme nějakým způsobem organizovat svoji práci a také svoje různé sportovní aktivity. Podle toho je také potřeba, aby si člověk uvědomil, jakým sportům se bude věnovat. Jenom v tomto případě si dovolíme udělat jednu věc a tou je rada, aby se každý člověk spíše zaměřil na jeden sport, kterému se budete celkově hodně a hlavně naplno věnovat, což je prakticky to nejlepší, co si můžete přát.

Na druhou stranu je sport dokonalá věc, dík které člověk přijde celkově na úplně jiné myšlenky, což je také to nejlepší, co si můžeme přát a podle toho bychom se při celkovém a finálním výběru měli zamýšlet nad tím o jaký sport se budeme zajímat a nějakým způsobem se ho budeme snažit rozvíjet, což je další a rozhodně skvělá a použitelná věc, kterou si pochopitelně lidé také uvědomují, což je to nejlepší, co si v této dané chvíli můžeme přát. Zahraniční sporty jsou tedy daleko dokonalejší a celkově propracovanější, než si běžný a normální člověk dokáže jenom představit.

Jak jsou na tom zahraniční lidé se sportem?

Celkově jsou na tom zahraniční sporty se samotným rozvojem a sportem daleko lépe. Ptáte se proč? Je to poměrně hodně jednoduchá věc, kterou si lidé uvědomí mnohdy až hodně pozdě, což je sice škoda, nicméně je důležité si říci, že chybami se člověk také učí a podle toho se celkově orientovat.

zahraničí je celkově skoro ve všech věcech daleko vyspělejší, než jsou lidé v České republice a to rozhodně nechceme nějakým způsobem podrážet celkovou autoritu, což je také hodně důležité. Ptáte se co je důležité? Jedná se o to, že je potřeba se celkově danému sportu věnovat a to jak se říká na plné